Ремонт чи покупка нових меблів: що краще?
Молоді сім'ї отримують із новою квартирою в подарунок ще й старі меблі. Але лише одиницям вдається отримати меблі з натурального дерева, які зберегли свій колишній вигляд ще з моменту їхньої покупки. Деяким дістається меблевий гарнітур 80-х або 90-х років, але без реставрації такий предмет лише псуватиме зовнішній вигляд інтер'єру.
Якщо старих меблів попався господар «з руками», то він не просто надасть виробу нового вигляду, а порине з головою в реставрацію і втілить усі свої ідеї у процесі роботи. Навіть знайдені меблі для вітальні старого зразка ще 50-х років з барахолки можуть опинитися в потрібних руках і стати центром уваги в кімнаті: вінтажні буфети, серванти, стільці, дивани та ін.
Ремонт меблів дороге задоволення?
Для багатьох, здається, купити меблі в інтернет-магазині дешево, набагато простіше і бюджетніше, ніж витрачати час на ремонт і матеріали для старих виробів. Чи це так, зараз розберемося.
Розглянемо випадок із диваном. Якщо для його перетяжки використовують бюджетну тканину, можливо вже наявну, то і масштабного ремонту для нього не потрібно. Перетяжка дорогою тканиною (натуральна шкіра або високоякісний шкірозамінник, замша, жаккард) понесе чималі витрати і можливо, буде доцільно розглянути покупку нового дивана.
М'які меблі для вітальні, а зокрема диван, потребують для реставрації чималих засобів та переліку робіт:
- Заміна оббивки виробу;
- Обновлення наповнювача;
- Ремонтні роботи каркасу;
- Розтин лаком дерев'яних елементів;
- Виготовлення чохлів (за потреби).
На ремонт корпусних меблів можна витратити не дуже багато коштів, якщо проводитимуться невеликі ремонтні роботи:
- Заміна фурнітури;
- Зачищення та оновлення фасаду;
- Використання самоклеючих шпалер;
- Декупаж;
- Розтин лаком;
- Заміна скла;
- Фарбування та ін.
Бюджет реставрації раритетних меблів для квартири залежить багато в чому від типу робіт, стану виробу та суми, на яку передбачається здійснити закупівлю матеріалів.
Особливості ремонту старовинних меблів, її негативні сторони
Перед проведенням ремонтних робіт раритетних меблів, слід перед початком вивчити стан речей, тому як перетворити тендітний матеріал, що розсипається, може бути недоцільно.
Найчастіше піддаються ремонту табурети, стільці та столи, які можуть прослужити тривалий час, а чохли для сидіння стільців та табуретів завжди можна знайти у будь-якому магазині.
Багато хто не погодиться з перевагами та економією засобів реставрації старих меблів. Якщо в будинку планується ремонт, то разом з інтер'єром хочеться освіжити нові меблі навіть якщо старі предмети ще в непоганому стані. Тому ремонт старих виробів також має негативні сторони:
- Витрати матеріали перевищують закупівлю нового меблевого гарнітура;
- Нема очікуваного результату після реставрації виробів;
- Стиль старих меблів після ремонтних робіт не підходить для нового інтер'єру;
- Проведення додаткової санобробки м'яких меблів у разі появи різноманітних мікроорганізмів;
- Немає гарантії міцності виробу навіть після реставрації та ін.
У минулому столітті при виробництві корпусних меблів використовувалася зі шкідливими домішками - формальдегідами, якщо пошкодити край, то вони поширюються по кімнаті. У старовинних виробів зустрічаються мікротріщини, в яких із задоволенням заселяється будь-яка «нечисть» - жуки-короїди, яйця тарганів та ін. Таким чином, з раритетним буфетом можна принести до свого будинку нових «сусідів».
Ремонтні роботи меблевих виробів із дорогих порід можуть добре вдарити по бюджету, адже такий цінний експонат потрібно довірити не просто майстру, а художнику, який має уявлення про стилі та особливості виробів.
Існує хибна думка, що нові меблі крихкі і швидко розвалиться і не замінять якість старих перевірених часом виробів. І це не правда, адже меблеве виробництво має всі сучасні технології і не стоїть на місці, особливо відомих та перевірених брендів, які у виробництві використовують матеріали, що не мають термінів експлуатації.
Як би не намагався майстер над реставрацією старовинних виробів, меблі для вітальні від виробника найкраще впишеться в інтер'єр новобудови!
- Угловая кровать с мягкой спинкойУгловая мебель - это не просто стильный акцент в доме, а еще и практичное решение для максимального использования доступного пространства. Она идеально подходит для помещений с ограниченной площадью, так как позволяет эффективно использовать угловые зоны, которые часто остаются незаполненными.Повна версія статті
- Типи тканин меблевих виробів AmelyКолекція диванів Amely пропонує широкий вибір тканин, щоб кожен міг знайти ідеальний варіант, який відповідає його перевагам і потребам.Повна версія статті