Як правильно вибрати дитячий матрац

Місце для сну у дітей повинно бути комфортним і затишним, тому дитяче ліжечко може бути будь-якого дизайну, наприклад, у вигляді машинки або казкового героя, але матрац для неї просто зобов'язаний володіти найкращими якостями.
Для дітей необхідно більше часу для сну, ніж для дорослого, тому вони проводять в ліжку близько 10 годин, це залежить від віку. Беручи до уваги який період часу проводить дитина в ліжку, матрац краще вибрати таким чином, щоб він сприятливо позначився на формуванні скелета і внутрішніх органів.
Якщо проводити багато часу на незручному матраці, то м'язи не будуть достатньо розслабленими, що може призвести до труднощів у формуванні рухової функції, порушення кровообігу та ін У міру дорослішання дитини її спальне місце змінюється, відповідно і матрас до нього. Можна виділити 4 етапи «дорослішання» дитини, коли матрац можна замінити на інший:
- Немовлята до 1 року
- Маленькі діти 1 - 3лет
- Молодші діти 3-6 років
- Шкільна молодша група 6 – 9 років
- Підліткова група 10 – 14 років.
На кожному етапі дорослішання дитина абсолютно різний, тому крім розміру ліжка і матраца необхідна зміна наповнювача і жорсткості матраца.
Який вибрати матрац під вікову категорію дитини?
Багато батьки можуть просто заплутатися при виборі дуже важливого атрибуту спального місця, адже на сьогоднішній день з'явилася величезна кількість різних інноваційних матеріалів і пружинних блоків, видів чохлів тощо, що можна просто розгубитися у виборі необхідного матраца. Для початку краще розглянути варіанти матраців з відповідної вікової групи дітей:
- Від народження до 1 року. У цій категорії матраців не бажано наявність м'яких поверхонь, краще всього жорстка поверхня. Кістки маленької дитини в цьому віці ще м'які, а м'язи піддатливі. У цьому віці дитина не має S образного вигину хребта, а жорстка поверхня матраца сприяє правильному формуванню хребта і перешкоджає в деякій мірі поява сколіозу. Не треба припускати, що жорсткий матрац буде нагадувати дубову поверхню, зовсім ні, просто ступінь м'якості у нього маленька, і він не прогинається достатнім чином під тілом дитини. Найчастіше наповнювачем служить кокосова койра, яка виготовляється з волокон горіха кокосової пальми, тому це екологічно чистий і безпечний наповнювач. Єдине, що додають в койру для пружності – це натуральний латекс, таким чином, матеріал не спресовується, добре пропускає повітря і має відмінну пружність і жорсткість.
- До 3-х лет. Лучше всего подойдет матрас умеренно-жесткий, т.е. немного мягче чем жесткий матрас. В этой категории матрасов уже чередуются слои кокосовой койры и латекс. Также некоторые модели могут иметь наполнение материалов искусственного происхождения (холлофайбер, вспененные гипоаллергенные материалы, бикокос и пр.).
Многие производители в таком случае изготавливают двусторонние матрасы, стороны которых имеют разные степени жесткости. Таким образом, более жесткую сторону используют до года, более мягкую после года.
- От 3 до 6 лет. В этом возрасте развиваются и совершенствуются опорно-двигательные функции у детей, идет процесс окостенения, поэтому малыш не способен выдерживать большие физические нагрузки. Детям подходят умеренно и средне-жесткие ортопедические матрасы. Такие матрасы уже могут включать пружинный блок независимого типа.
- От 6 до 12 лет. Мышечный корсет в этом возрасте еще слабый, а позвоночник неустойчивый, поэтому неправильное развитие ведет за собой искривление осанки и позвоночника. Матрас в этом случае лучше подбирать умеренной и средней жесткости, плюс ко всему необходимо соблюдать указанную нагрузку на матрас по весовой категории, чтобы обеспечить полномерную ортопедическую поддержку. Самыми оптимальными считаются матрасы высотой не менее 9см. Для этой возрастной группы матрас может быть как беспружинным, так и с умеренным пружинным блоком. А среди наполнителей встречается кокосовая койра, холлофайбер, латекс и пр.
Пружинний або безпружинний? Який вибрати?
Питання на перший погляд, складний і неоднозначний, адже продукція дуже різноманітна і краще детально вивчити окремо шкірну модель.
Що стосується пружинного матраца, то питання якості матраца полягає в товщині та кількості прошарків над пружинами. Висипатися на пружинних матрацах не тільки приємно, а й корисно для здоров'я, адже сучасні матраци мають прекрасні ортопедичні властивості, які не мають ефекту хвилі, безшумні, у них тривалий термін служби та ін. Варто ще врахувати факт, що всі ми колись були дітьми і самі чудово розуміємо як хочеться пострибати на пружному матраці.
Безпружинного типу матраци складаються з наповнювачів різних видів: піни, натурального латексу, кокосової койри та ін. Вони стійкі до будь-яких навантажень, і можуть бути як тонкого шару в 1см, так і типу моноблок до 18см.
Наприкінці хочеться сказати, що на якому б виборі матраца для свого малюка ви не зупинилися, наш магазин https://os24.com.ua/ відповідає за якість будь-якого матраца, який є на нашому сайті. До нас Ви можете звернутися за допомогою при виборі матраца, будемо раді допомогти у будь-якому питанні!
- Угловая кровать с мягкой спинкойУгловая мебель - это не просто стильный акцент в доме, а еще и практичное решение для максимального использования доступного пространства. Она идеально подходит для помещений с ограниченной площадью, так как позволяет эффективно использовать угловые зоны, которые часто остаются незаполненными.Повна версія статті
- Типи тканин меблевих виробів AmelyКолекція диванів Amely пропонує широкий вибір тканин, щоб кожен міг знайти ідеальний варіант, який відповідає його перевагам і потребам.Повна версія статті